Prosinec 2005

Vánoce,vánoce přícházejí

23. prosince 2005 v 17:49 | Hans |  Vánoce
Až se zažhnou svíčky,až se sešeří,Ježíšek dá dárky pod stromeček a buďme veselí.
V tomto krásném čase lidé jsou si blíž,kéž by žádný člověk nemusel nést kříž.
Kéž jsou ty letošní vánoce pro Vás ty nejhezčí ve Vašem životě.

Co se může a co ne

22. prosince 2005 v 11:53 | Hans |  Média
Mám toho strašně moc v hlavě,o čem bych mohl napsat,ale nevím,jestli to je vůbec stravitelné pro ty druhé,co si to eventuelně přečtou.A další věc je ta,že nevím,jak dalece jsme sledováni a odposloucháváni.......no ať si nikdo nemyslí,že ne.Vzpomínám si,jak Václavu Havlovi říkal nějaký vysoký důstojník STB v době,kdy jej zavřeli : "Pane Havel,až budete u moci Vy,budeme sloužit Vám".Tak teď se tato společnost jmenuje BIS,ale pochybuju,že se v ní změnili lidé.....tak jako u policie,v armádě,atd.
Politika je svinstvo a bude asi málo vyjímek,kdo z politiků to myslí úpřimně a nehraje hru o koryto.Chvála Bohu za to,že máme dneska svobodu slova,vyznání,atd.A i přesto mám v sobě neustále někde hluboko kontrolku,která zabliká vždycky,když si chci pustit "hubu na špacír".
A přesto je třeba o některých věcech mluvit a zamýšlet se nad nimi.Po válce byli Němci vyhnáni ze Sudet/nebudu zde rozebírat,jestli to bylo spravedlivé,či nikoliv/a do pohraničí byli pozváni lidé z celé republiky.Bylo jim řečeno ,že nemovitosti "po Němcích" jim budou velmi levně přenechány,jen,aby šli a obydlili pohraničí.Jaký žvást.Nakonec,když se nastěhovali,museli státu zaplatit nemalé peníze za "ukradené" německé majetky/např. 50 tisíc Kčs v tehdejší měně nebyla určitě žádná láce,což zaplatila moje babička s dědečkem/ a když už tuto sumu měli skoro splacenou,přišli komunisti a donutili je vstoupit do družstva/chybělo splatit 5 tisíc Kčs/ a majetek jim znárodnili.No a aby toho nebylo málo,tak potom přišla "měna" a byli všichni doslova chudáci.
Tak takto se chová stát ke svým vlastním lidem/a zase mi bliká moje kontrolka,že bych tohle neměl psát veřejně/.........co kdyby..........?????

Telefónování na pevnou přes internet

19. prosince 2005 v 16:42 | Hans |  Média
Tak jsem konečně rozchodil telefónování na pevnou linku přes internet.Volám přes Vox802 a jsem zatím spokojen,jak se službou,tak s cenami za volání.Zřizovací poplatek je 119Kč a měsíční paušál 1Kč.
Kdo má zájem,tak zde je odkaz:VOX802

Vánoční cukroví

10. prosince 2005 v 8:19 | Hans |  Vánoce
Je sobota a my pojedeme kHeli a Frájovi zdobit vánoční cukroví.Jsem moc rád,že jsou na světě ještě lidi,s kterýma se jde bavit........Už se všichni moc těšíme,až se zase uvidíme.Jsme totiž moc rádi,že máme jeden druhého.Máme sice každý svůj život,ale rádi se stýkáme.Škoda,že nás není víc.Někdy je nám po těch druhých smutno,ale takový je život.Tak nezapomeňte,vánoce jsou tady a věřím,že budou krásné.

IP Telefonie

7. prosince 2005 v 5:29 | Hans |  Média
Již měsíc bádám nad tím,jak využít internet k telefonování na pevnou a řeknu Vám,je to peklo.
Nejenom,že jsem si musel nechat zvýšit odchozí rychlost /obě by měly být 128Kb/s/ ,ale teď si nemůžu
vybrat z nabídek na trhu.Každého poskytovatele musím podrobně prostudovat,za jakých podmínek dostanu vstup na pevné linky u nás/o ty mi jde/.A že jich je/tím myslím poskytovatelů/.
Zdá se,že "pevné" zvoní hrana" a že v budoucnu budeme volat výhradně přes internet.

Jaruš

4. prosince 2005 v 9:24 | Hans |  Rodina
Tak jsem si myslel,že jsem svoji sestřičku vytočil,a ono nic.Buď se naštvala tak,že mi už neodepíše,a nebo moje maily permanentně maže,aby je nemusela číst,tak teď nevím a přemýšlím................Kdyby alespoň paní starostka se obtěžovala a odepsala........

Ach ti školníci

4. prosince 2005 v 9:19 | Hans |  Média
Založil jsem naší třídu na seznam.cz a školník je nějaký kluk,který je ještě ve škole.O to to má lehčí-může se zeptat stávajících učitelů na učitelský sbor,který učil na škole.Ještě malá poznámka:/učitele může vkládat jenom školník./.A on tam vloží ty,které zná a ty,které jsem mu poslal mailem tam nedá-no by mě trefilo.Dumám,jestli někteří lidé přemýšlejí.Všechno aby měli polopatě..........!!!!!!!!