Únor 2006

Bootenwald-Butovice

26. února 2006 v 17:12 | Hans |  Časy dávno minulé
Většinu těchto fotek jsem měl zapůjčenu od kamaráda Otíka,kterého taktéž,jako mě fascinuje naše minulost.A že byla celá německá,je myslím víc,než jasné.Škoda,že se rozpadlo Rakouskouhersko.
Dnes bychom mohli být klidně rakušané.......
Tak a jelikož jsem si aktivoval složku GALERIE,tak všechny fotky najdete tam pod složkou,která se jmenuje stejně,jako tento článek.

Stauding,nebo Studénka1

25. února 2006 v 18:23 | Hans |  Časy dávno minulé
Zde najdete staré fotky Staudingu,neboli Studénky1.Mohlo těchto fotek být víc,kdyby mi je nejmenovaný člověk zapůjčil k nascenování.Jelikož se bál,aby je nikdo nemohl spatřit,tak mu tímto děkuji.Prý za ně dal spoustu peněz a nemíní je jen tak někomu ukazovat na netu.No,....taky je ze Studénky1-prý sběratel.Tak jdeme na ty fotky a nebudeme si kazit náladu.
Naše dominanta.
A tohle je zámecká brána a vpopředí stojí motocykl,asi Manet,nebo Jawa.
I z této strany se lze do Studénky dostat.V pozadí je vidět zámek.Tato fotka bude zřejmě dost stará........
Tohle je škola.
Teď z druhé strany.
Tohle bohužel lépe spravit nešlo.Už originál byl strašně špatný.Takže se omlouvám.
Tady vidíte kostel v rekonstrukci.Zdá se mi,že je to focené z věže zámku,protože v popředí vidíme věž starého zámku.A nový zámek se nachází za starým.Tak proto ta moje ůvaha.
Cesta ke kostelu.
A nakonec překrásný pohled na Stauding.V pozadí je větrný mlýn.To je úžasná fotka.......

Moje tetička Jarka

19. února 2006 v 14:14 | Hans |  Rodina
Jelikož se naše milovaná tetička odebrala za svýma milovanýma na onen svět,dovolil jsem si tady zveřejnit některé chvilky z jejího života.Předem se omlouvám,kdyby se to někomu nelíbilo,ale dělám to proto,aby jsme měli všichni možnost si ji a nejenom ji uchovat ve svých vzpomínkách.
Tady teta troubí na pozoun od mého otce.Muselo jim být moc veselo.
No a tady stojí od leva moje mamka,vedle ní teta Maňa,teta Růža a teta Jarka.Bylo to na vánoce,když se všichni takto sjeli.
Šťastná maminka se svojí maminkou,která drží zřejmě Janu.
Takto vypadá rodinná idylka......šťastné úsměvy......a tak to má být.
Ty byly krásné.........
A zase se něco asi oslavuje......
No,že jim to spolu sluší......
Tady se všechno připravuje na focení.
A tady jim to taky moc sluší.
To musela být nádhera,a jak byli mladí,ten čas strašně rychle letí.A nám taky ukrajuje z našeho života.Měli bychom si to uvědomit a netrápit se malichernostma.
Zleva stojí strýc Jenda,vedle teta Jarka,teta Růža,strýc Tonda/asi drží Toníka,nebo Zdenku/,babička a dědeček-můj miláček.
Takto krásně se teta dokázala bavit........vždycky byla samý úsměv.Vedle sedí moje mamka a můj taťka.Dneska už taky není mezi námi na tomto světě/tedy můj taťka/,a já se těším,až se s nimi potkám.
U dědečka bylo vždycky veselo.To ví každý z nás a já si pamatuju,jak nám děckám naléval aspoň domácího vína,kterého měl vždycky pár demižónů,když jsme nic jiného nesměli .A těch písniček,co se nazpívalo.....Rožnove,Rožnove,neboLístečku dubový/to byla dědečkova oblíbená/,a mnoho dalších.
No Martine,doufám,že se poznáváš,tedy jestli sem vůbec někdy zavítáš.
Tady drží Martina u křtu strýc Laďa a za ním stojí teta Maňa,dneska už jsou na tom oba dva dost špatně se zdravím,tak tetě Jarce,která se dívá naproti ani na pohřbu nemohli být.......Tak a víc fotek nemám,ale aspoň takto vzdávám hold své milované tetičce.A jelikož se mi to takto začalo líbit,zřejmě jsem už přišel na způsob,jak sem dát fotky naší rodiny a ke každé alespoň pár slov napsat,tedy,pokud budu něco vědět.Mám svou rodinu nesmírně rád,i když to tak možná někdy nevypadá a chovám úctu k naší minulosti,která nás tvarovala a z které jsme si tolik odnesli do nynější doby.Myslím si,že to je moc dobře,že jsem se dorval k počítači a mohu tohle tady páchat.Tímto si ty fotky mohou prohlédnout všichni,kteří sem chtějí zavítat odkudkoliv na celém světě a to je moc dobře.

Když jsme byly mladé

18. února 2006 v 22:26 | Hans |  Rodina
Zdravím Zdeňku.
Jak jsem Ti slíbil,tak tady máš pár foteček,aby jsi si vzpoměla na svoje a taky naše mládí.
Chodili jsme se koupat na bahňák a někdy dokonce i na Kletnou.Tohle se nikdy nevrátí.