Leden 2007

Linux?

31. ledna 2007 v 19:45 | Hans |  Média
Tak to nedopadlo moc dobře.CD z časopisu se systémem AUROX 9.1 bylo zřejmě vadné už o výroby.Napoprvé mi to načetlo systém,až na jednu chybu,kdy nemohla mechanika něco na CD přečíst.
Tak jsem si říkal,že musím nejdříve systém o 7!!! CD vypálit sobě na CD a potom to zkusit z těchto CD.No a nepovedlo se.Nakonec jsem zjistil testem CD,že už originál CD je zřejmě vadné.
Co dodat-se zvukovkou bych se nějak porval,ale když už instalace stojí za H....,tak No comment.
A ještě něco-tím,že se na disk zavede bootovací systém GRUB,jakmile systém odeberete,přicházíte o bootovací sektor Windows,takže Vás čeká nemilá věc-PC hlásí,že není systém.A potom nic jiného nezbývá,než opravit bootovací část.Takže zase práce a nemalá.
Zhrnu to takto:
Systém se mi líbil,ale musí být celý a v poho,jinak je to jenom "Trápím se,trápím".
Škoda,takže nezbývá,než zkoušet dál.Třeba se něco jiného zdaří lépe a potom dám
zase vědět.
PS:Ještě vyzkouším jinou CD mechaniku,jestli není zakopaný pes v ní a uvidíme.

Mé zkušenosti s OS Linux

21. ledna 2007 v 8:42 | Hans |  Média
Tak nějak úplně náhodou mi pod oči přišel článek o operačním systému Linux.
Již jsem stačil zjistit,že těchto systémů je více druhů a ne všechny jsou zadarmo,jak se o tomto systému mluví.Ale již jsem stačil vyzkoušet Live systém SLAX.Tento systém je nádherný.Jsem z něj unesen,ale bootuje se přímo z CD a nelze nainstalovat na HD,což je velká škoda,neboť po každém nabootování si musíte všechny parametry,jako je síť,chování PC,atd. nastavit ručně,což dosti obtěžuje.
Další nevýhoda je nutnost dost velké operační paměti/čím větší,tím lepší.
Ale nyní mám spolu s Windows98SE nainstalovaný systém AUROX 9.1,který mi dodal a zapůjčil můj dobrý kamarád Bedřich/je ve věcech PC mnohem,mnohem dál,než já/.Jsem s ním vcelku spokojený,až na drobné nedostatky-tento systém nepoznal moji zvukovku,zatím nevím,jakým způsobem se do něj instaluje Flaschplayer,má nějaké divné kódování klávesnice,což například v programu Instantmessenger nejde změnit a tak se některé písmena objevují na druhé straně netu v jiné podobě,než je napíšu já,a další drobné chybičky.
Až budu dál a vědět něco více,tak dám tady vědět.

Opět nové fotky Fulneku

10. ledna 2007 v 23:04 | Hans |  Fulnek
Jelikož jsem dostal telefonní číslo na jednoho nejmenovaného pána,který hodně ve svém životě fotil a ještě fotí,podařilo se mi získat od něj další fotky Fulneku.To je nádhera vidět Fulnek,jak vypadal před sto lety.Snad se mi podaří si od něj ještě vypůjčit nějaké staré fotky.Opět je tady zveřejním.Aby se mohli kochat i jiní lidé,kteří se na tyto krásy rádi dívají.Například náměstí,vyfocené v roce 1898,tak to je rarita.
Bylo úchvatné a Fulnek se musel těšit veliké vážnosti mezi jinými městy.S jeho dominantou,kterou je zámek mohl jistě konkurovat kterémukoli jinému městu naší krásné Moravy.
Fotky jsem přidal ZDE.
Jenom tady malá upoutávka:
Tady vidíte,jak nádherný byl pohled na hote Zlatý kříž s jeho splavem.Dnes tudy tolik vody již neteče.
Kolem hotelu se dostanete na zámek,neboť tady cesta nahoru začíná.

PF 2007

1. ledna 2007 v 18:55 | Hans |  Přáníčka a poděkování
Zase je za námi další rok a můžeme bilancovat,co jsme udělali dobře,nebo co se nám nepovedlo.Taky jsem se do toho chtěl pustit,ale nějak mi to v poslední době nejde.
Můj náhled se nějak mění a já už nebilancuji,ale snažím se žít život tak,jak přichází s dobrým i tím,co nazýváme zlým.Mnohokrát jsem se už přesvědčil,že to,co my nazýváme zlým,nebo,že se nám děje příkoří je pro nás obrovský přínos.To ale poznáme až časem,až jsme schopni se na tu věc podívat s odstupem.V té chvíli jsme schopni jenom lát a nadávat,cože se to na nás valí.A proč zrovna nám se to děje.
Zřejmě,že jsme na obrovském divadle a my jsme toho divadla aktéři a herci.A aby to tady na světě bylo zajímavé,tak proto se děje i to,co se nám vůbec nelíbí.
Tak proto nevím,proč bych měl bilancovat a pátrat,cože se mi povedlo ten minulý rok zvládnout.I ten,co nedělal vůbec nic si může zamnout ruce,neboť taky patřil do toho obrovského divadla "Svět",které nemá chybu.Já osobně jsem takový pozorovatel,který se moc rád dívá a pozoruje všechno to hemžení lidské.
Takže do toho nového roku bych Vám všem rád popřál,abyste se jako moji spoluherci cítili moc dobře na světě a užívali si to tady,alespoň tak,jako já.Výborně jsem se bavil v minulém roce a v tom letošním bych se rád opět tak dobře bavil.Třeba si teď někdo klepe významně na čelo,co to tady potím za nesmysly,ale pro mě je to tak jasné,jako,že teď tady klepu do klávesnice a tvořím něco,co asi mnoho lidí nenadchne.
Vítej roku 2007 a s Tebou všechno,co ke mně přichází.