Prosinec 2008

Jak má vypadat webová stránka

30. prosince 2008 v 21:36 | Hans |  Média
Zhlédl jsem jednu webovou stránku,kterou vytvořil pan Štěpán Sovadina.Až mi vhrkly slzy do očí,jakou krásu jsem spatřil.Něco tak nádherného jsem ještě neviděl.Tak nějak má vypadat webová stránka.Ten pán mi nechal vzkaz u mého článku "Životopis otce Jana J.Víchy" a jen tak mimochodem podotkl,že jeho strýc otec Agathangelus-František Sovadina byl kamarád s otcem Janem J.Víchou.Kdo z Vás má tedy zájem vidět to úžasné dílo,nechť klikne zde a začte a zadívá se na stránky,které dostaly ocenění evropské rady správy webových serverů se sídlem v Anglii "Udělení evropského certifikátu kvality a zařazení do skupiny - web-graf specialistů" !
Jsem potěšen,že jsem dostal od pana Štěpána povolení dát odkaz na jeho stránky k článku o otci Janovi a zároveň mi povolil použít fotky z jeho stránek pro sebe.Je to pro mě vyznamenání,ale dělal bych zbytečnou věc,neboť fotky jsou prezentovány na jeho stránkách daleko lépe,než na mých a bude jenom dobře,když tyto stránky navštíví co nejvíce lidí.Takže kdo má zájem shlédnout kulturní web-do toho.
A ještě jeden web-to je rodinná kronika rodiny Sovadinů .Je mým snem něco tak nádherného vytvořit i pro naši rodinu.Jestli se mi to jednou podaří,ví Bůh.Kolik práce to dá ví jenom ten,kdo něco takového někdy zkoušel vytvořit.
Jsou to hodiny a dny strávené na přípravě a scanování fotek,příprava toho,jak by měly stránky vypadat a potom navíc ještě umění,které do toho každý z těchto lidí dá.
Přeji Vám všem příjemné prohlížení a úžasné zážitky.

Letošní vánoce

28. prosince 2008 v 19:27 | Hans |  Vánoce
Letos musím zkonstatovat,že jsou asi ty nejlepší vánoce,které jsem kdy zažil.To proto,že byly opravdu pro mě duchovní a prožité v míru a pohodě.Opět jsme byli ve Stachovicích /už třetím rokem/ ,navštívili jsme na místním hřbitově naše drahé zemřelé,pokecali se známýma a nakonec jsme skončili na půlnoční mši ve Fulneku.
No a 27.12 jsem byl na Studeneckém Jammsessionu v kavárně Centrum,kde hráli skvělí muzikanti a i když jsem odešel celkem brzy domů,neboť mě,odvyklého již kouři začaly pálet oči,měl jsem skvělý zážitek..28prosince jsem "nářez" z jammu vyměnil za tichý koncert Chrámového sboru ve Fulneku.Byl to také úžasný zážitek.A také prohlídka betlému v kostele se stala událostí,díky tomu,jaká je tam atmosféra.
Potkal jsem spoustu známých,které jsem dlouho neviděl a jsem za to moc vděčný.Nebudu je všechny jmenovat,neboť bych mohl na někoho zapomenout,a to bych tedy nerad.Potřepat si rukou se starýma známýma je moc příjemné,navíc,když člověk vidí,že jsou i oni rádi,že mě vidí.Zůstanou všichni otisknuti v mé mysli navždy.
Třeba tohle bude někdo z nich číst a vzpomene si,že jsem mu podával o vánocích svoji ruku a on ji s radostí v srdci přijal a uvědomí si,jakou radost mi tím udělal.
Nechť září vánoční hvězda ve Vašich duších.

Vánoce

21. prosince 2008 v 21:07 | Hans |  Vánoce
Tak se zase přiblížily vánoce.Pro mě jsou to svátky,kdy by měl každý člověk bilancovat,co udělal dobře v minulém roce,kde pochybil a jaké předsevzetí si dá do dalšího roku,aby jej to posunulo dále na cestě k lepšímu člověku.
O vánocích by měl každý člověk více myslet na duchovní věci,než na světské,aby šel do Nového roku očištěn od starého a nepoužitelného,co se snaží odhodit ze své duše.
Ztišit se pod hvězdami při cestě z půlnoční mše,nebo jen tak při procházce,neboť v tom tichu k nám mluví ta Síla,která hýbe všemi vesmíry hmotnými i nehmotnými,ta Síla,která je součástí nás všech,je v každém člověku bez rozdílu rasy,či vyznání.
A i když mnohdy člověk nechce slyšet tento vnitřní hlas,neboť je přesvědčen,že hluk světa je lepší,než Boží ticho,on občas promluví ke každému z nás a většinou v době,kdy to nejméně očekáváme.
Potom je člověk překvapen,cože mu to promlouvá na dně jeho duše.....a nechce slyšet tento hlas,který mu říká pravdu.Zalévá jej alkoholem,nebo drogama,popřípadě sexem a myslí si,že mu uteče.Jenže chyba lávky.Potřebuje stále větší a větší dávku těchto jedů,aby jej přehlušil.
A proto poslouchejme tento vnitřní hlas a řiďme se jeho radama,abychom se nemuseli opájet jedy-tam na dně duše je uložena pravda.

Byli jsme na mši ve stachovickém kostele

16. prosince 2008 v 19:32 Stachovice
Vždycky na konci roku bývájí mše sv. za naše rodiny.Tyto fotky jsem pořídil dneska večer,při nádherném umělém osvětlení.Doufám,že se i Vám budou líbit.Mimo jiné,byla tam nádherná atmosféra-klid a mír.I svíčky hořely rovně a neblikaly......co dodat-jenom více takových nádherných večerů.
Tato fotka je pořízena bez blesku na manuální nastavení.
A tahle druhá je focena s bleskem.
Více se mi jich bohužel nepodařilo nafotit-došly mi baterie ve foťáku.Příště si musím na ně myslet,abych mohl více fotit.

Ještě jeden dodatek-jeden pán mi poslal fotky vánočního interiéru stachovického kostelíku,tak je najdete ve složceStachovský kostel.I toto je již kus minulosti.

Chvála Linuxu

11. prosince 2008 v 20:27 | Hans |  Média
Chtěl bych podotknout poze jednu věc,která se týká operačního systému Linux,konkrétně distribuce Ubuntu,a Kubuntu-Hardy Heron.
Po rozchození systému a jeho osahání jsem konečně spokojený.Mám jej nainstalovaný i na druhém počítači,konkrétně verzi Edubuntu,která je určena pro studující mládež a už i dcera si na tento systém zvykla.Pokud bude stálá podpora pro tento systém,již nebudu řešit,který-že systém je ten pravý pro moje počítače.Je to opravdu systém "pro lidi".Chvála lidem,co jej vyvíjejí a nezištně dávají druhým do užívání.Patří jim velký dík.Jejich práce není vidět,ale je klíčová pro dobré fungování tohoto systému.
Ještě jednou dík.
PS:Konečně jsem přestal "mordovat" systém/Win.XP/,ale začal na něm pracovat.
Ty nejlepší věci na světě jsou zdarma.