Květen 2009

Jen jsem se zamyslel

27. května 2009 v 21:07 | Hans |  Rodina
Tolik lidí je samo....a hledají,s kým by mohli promluvit,nebo si napsat.Kdysi dávno v dobách,než se zrodilo médium jménem internet,mohli tak akorát dát inzerát do novin a čekat na dopisy,kdy se někdo ozve.Dnes,v době tohoto média,které já osobně miluji stačí přiložit prst na spouštěč PC,zapnout ten prohlížeč,který kdo preferuje,najít nějakou seznamku,nebo Chat a brouzdat se skoro nekončícím zástupem lidí z celého světa,kteří touží po styku s druhýma,stejně založenýma človíčkama.A nebo mohou použít nějakého "kecálka",kterých je taky v každém systému dosti.
Vyprávět to mému dědovi,či babičce,kdyby ještě žili....asi by nechápali,o čem to vlastně povídám.
Oni znali jenom noviny,časopisy a knihy......později televizi s jedním programem a rádio,na kterém hrály dvě stanice a z toho se dala poslouchat jenom jedna.
Kdysi jsem o internetu jenom něco zaslechl a hned jsem tušil,že to je to pravé,co sháním,to jsem ale zdaleka nevěděl,co tam všechno najdu a v jaké grafické úpravě.Říkal jsem bráchovi,že bych chtěl internet a on mi povídá,že abych si koupil počítač,na což jsem opáčil,že PC nechci,jenom internet.To jsem nevěděl,jak se to všechno ovládá,co k tomu potřebuji atd.
Když jsem si potom pořídil své první PC,byl jsem ohromen,jak malé dítě,když poprvé kouká na pohádku v divadle,nebo vidí poprvé letět letadlo.
Dnes pomocí tohoto média pomáhám mému tchánovi najít spřízněnou duši,která by s ním byla ochotna sdílet život a stáří.O co jednodušší by to chudák měl,kdyby se počítači a internetu nebránil a mohl si s těma lidma psát osobně,poplkat s nima na netu,zasmát se,přečíst si zprávy.....
Kdyby......a jsou i mladí lidé v dnešní době,co se tomu brání a nechtějí doma internet mít.
Pro mě je to zcela nepochopitelné,neboť vím,jakým přínosem pro mě je tato služba lidstvu.
Kéž by lidé pochopili,že je to pro ně pomoc a uvědomili si,že internet je a bude takový,jaký si jej lidstvo udělá.A taky je třeba pochopit,že i na netu jsou daná pravidla a budou čím dále,tím více přísnější a že každý jsme zodpovědni za to,co tam dáváme a jak se prezentujeme.
Vytváříme kolem sebe virtuální svět,který je takový,jací jsou lidé,co jej dělají.
Přeju si,aby internet byl plný dobrých a pozitivních zpráv,aby pravda a láska i zde vítězila a aby internet lidi spojoval za účelem dobrých věcí a činů a aby tak,jak já chci druhé obohatit tím nejlepším,co umím,obohacovali i oni mne také tím nejlepším,co vytvoří.
Nechť Bůh požehná tomuto médiu.