Březen 2010

Výňatek z Bhagavadgíty

25. března 2010 v 5:55 Duchovno
Ti,kdo vědí,že brahmův den trvá tisíc věků a že po tisíci věků končí jeho noc,vědí,co je den a noc.

Na úsvitu brahmova dne rodí se svět z neviditelna a s příchodem brahmovy noci se zase rozplývá.

Zástupy bytostí,jež znovu a znovu vznikají,se s příchodem noci bez vlastní vůle rozplynou a s příchodem dne povstávají.

Avšak za těmito vesmírnými světy světla a temnoty dlí nezměrné bytí,jež nevzniká,ani nezaniká,jehož se nedotkne zkáza a kam ani nedospějí ohlasy nových zrodů.

TO,nepopsatelné,jež nemá jméno je nejvyšším cílem,a to je můj neměnný stav.Kdo k němu dospěl,nikdy se nevrací.

Usilovným soustředěním a oddaností,Ardžuno,je možno nalézt Toho,jenž je mízou života,svrchovaným mlčením a jenž obsahuje vše.

Toť citát.....mnozí nepochopí,ale ti,jímž je dáno,vědí naprosto přesně,o čem tento citát je.Jak tajemná a posvátná hlubina se zde otevírá.

Zdraví

5. března 2010 v 19:13 | Hans |  Duchovno
Jak jenom začít....no,v září 2008 jsem přestal jíst maso.Proč?Jenom můj vnitřní hlas mě k tomu nabádal a dělal to již delší dobu.Jelikož jsem chodil v práci na obědy,nevěděl jsem,jak to udělat,abych se tomu masu vyhnul,co budu vůbec jíst,když maso ne,atd.Mám,nebo měl jsem v té době artrózu prvního stupně v kotnících,a ostruhy na patách.Jelikož byla bolest již taková,že jsem nic jiného vpodstatě nevnímal,musel jsem k lékaři a ten mě poslal na rentgen,kde mi toto zjistili.Byl jsem objednán ke specialistovi,který mi dvakrát do roka píchl injekci do kotníku a já mohl jakž takž fungovat.Samozřejmě,že jsem polykal prášky od bolesti-Ibalgin,nebo Nimesil,atd.
Poté,co jsem uposlechl tento vnitřní hlas,během jednoho týdne bolesti zcela zmizely a vrátily se jenom při větší námaze,ale již jenom ojediněle.Já si to uvědomil jak píšu po týdnu a to jsme i s dětma a manželkou byli na Štramberku a já si lámal stále hlavu,jak tam nahoru vylezu,při mých bolestech,když vtom jsem zjistil s údivem,že mě nic nebolí.Já mohl skákat,chodit,kochat se životem a ihned jsem to sdělil v údivu své ženě,která taky nechápala,co se to stalo.Lidi,jak já byl šťastný,to si nikdo nedovede představit.Podotýkám,že to zabralo po týdnu nejezení masa,přičemž úplný vegetarián jsem až od 1.1.2009.Od září 2008 do prosince 2008 jsem nejedl maso,ale vývary nebo omáčky z masa jsem jedl.
Například z hovězího guláše jsem vyšprtal maso a zbytek snědl.
No a od 1.1.2009 jsem přestal chodit v práci na obědy a začali jsme se s manželkou stravovat doma a úplně bez masa.Je nám oběma fajn a já běhám,jak "čamrda".
Je mi jasné,že to není recept pro každého,ale když už někdo neví,kudy kam,tak by to mohl zkusit.
Já nikomu nic nevnucuji,ale nabízím jenom to,co pomohlo mě.
Je na každém nemocném člověku,jestli chce něco pro sebe udělat a alespoň to zkusit a ne do sebe neustále ládovat prášky a driáky..Nepomůže to-vrátím se zpátky ke své stravě,když to pomůže,přidržím se toho.
No a když to někdo nechce ani zkusit.....jeho věc.Tento článek jsem napsal pro ty,kdo se k problémům dokážou postavit čelem a chtějí něco pro sebe udělat.Kdo chce "kňourat",že mu to stejně nepomůže,tak že to ani nebude zkoušet,ať si kňourá dále.Jeho věc.