Červenec 2010

Koně

26. července 2010 v 23:53 | Hans |  Vzpomínky
Koně mě provázejí od malička,neboť jsem se narodil do domu,kde byli dva "Norici"valaši,které vlastnil můj děda.....tedy kecám,neboť mu jeho povoznictví vyvlastnili(tedy ukradli) komunisti.Ale koně mu nechali doma a jezdil s nima dále,ale jenom,jako zaměstnanec "Komunálních služeb".
A tak se stalo,že jsem od malička s posvátnou úctou vzhlížel k těmto velkým a krásným zvířatům.
Letos mě potkalo to štěstí,že jsem mohl chvíli pobýt v koňské společnosti hned dvakrát za sebou.
Jednou na "Františkově dvoře" v Klokočově na Vítkovsku,kde jsou nesmírně milí lidé.Nesetkal jsem se tam s jediným člověkem,který by byl nějak mrzutý,nebo se zlobil.Bylo vidět,že svoji práci si sami vybrali a dělají ji rádi.Nádherné stáje a koně.....chovají tam Noriky jak pod sedlo,tak do tahu.Fotky najdete ZDE-HIER .
Druhé mé setkání s krásnými koňmi se uskutečnilo tuto neděli 25.7.2010 na dostihovém odpoledni v Albertovci u Opavy.Klidné odpoledne nemělo chybu a my jsme si to s dcerou patřičně užívali.Foto je ZDE-HIER.
Jsem moc rád,že se po létech koně a i všechna zvířátka pomalu vracejí do našeho života.
Kdysi byl kůň skoro v každém stavení-potom za éry socialismu se říkalo-na co koně-máme traktory,koně nejsou užiteční a tak se dali skoro všichni "do klobás".Chvála Bohu,že je toto přemýšlení snad za náma.
Kůň se dnes chová pro krásu a zábavu.

Užovky

11. července 2010 v 14:39 | Hans |  Vzpomínky
Já jsem vůbec nevěděl,kolik užovek můžete vidět v Bartošovicích u rybníku a na bartošovickém mlýně.Ale samozřejmě,musíte se chovat velice tiše,nebot jsou plaché a vyruší je i kroky.Oni hadi prý slyší,jak se chvěje zem.Proto je třeba dávat veliký pozor na to,jak našlapujete a být co nejtišší.Byl to obrovský zážitek pro mě i pro moji rodinu.Zde-Hier najdete fotky.A jak jsem k té informaci,že tam ty užovky můžete vidět přišel?No,na facebooku fotí nějaký pan Socha ze Studénky a ten má ještě lepší fotky.Zde-Hier se můžete přesvědčit,že nekecám.Koukal jsem s otevřenou pusou.
Příjemnné koukání na hady.

Výstava "Historie Bravantic"

11. července 2010 v 14:27 | Hans |  Časy dávno minulé
Dne 19.6.2010 jsem byl na výstavě v Bravanticích.Tolik fotek jsem opravdu nečekal....Ten pán,co tu výstavu pořádal byl skvělý.Říkal,že v Bravanticích již 15 let nebydlí,ale že se o tuto obec živě zajímá.Fotky,co jsem nafotil najdete Zde-Hier.Příjemné prohlížení všem přeje Hans.