Říjen 2011

Vernisáž Blanky a Michaely Bartoszových

6. října 2011 v 18:29 | Hans |  Duchovno


Směle mohu tento článek zařadit do tématu "Duchovno",poněvadž tam zcela jistě patří.Ve středu 5.10.2011 jsem se zúčastnil se svoji rodinkou vernisáže Blanky a Michaely Bartoszových v evangelickém kostele v Sůchdole n.Odrou.
Jelikož byla tato akce udělána narychlo,přišlo dost málo lidiček,ale nic to neubralo na kráse a duchovnosti této vernisáže.Klid a mír-tak bych to nazval.Je vidět,že tyto lidičky pochopili určité věci duchovní a tak je předávají dále,ať již svými obrazy,průvodním slovem,nebo písničkama,které nám zahráli a zazpívali a nebo jenom mlčením.Zpívali tuším španělsky,ale i když jsme nerozuměli mozkem,naše srdce vnímala a rozuměla.A to je lepší,než když člověk rozumí,o čem se zpívá.
Moc tímto děkuji alespoň touto cestou paní Blance a jejím přátelům.Můžu směle prohlásit(a nejsem sám,moje rodinka se mnou také souhlasí),že to byl pro nás "zážitek tohoto roku".
Fotečky najdete Zde
Poděkování patří také Libuši a Petru Bíllovým,kteří pomohli tuto vernisáž zorganizovat.

Anerkennungsurkunde-Čestné uznání

4. října 2011 v 5:48 | Hans |  Časy dávno minulé
Jako "slepý k houslím" jsem zase přišel k novým fotečkám.Jsou to nějaká čestná uznání za dobré služby zřejmě v zemědělství,která dostal pan Franz Krischke,tehdejší majitel domu číslo 75 ve Studénce-Butovicích,tedy Botenwaldu.A jak jsem k ni vlastně přišel?

Nechala mi je ofotit paní Ludmila Ježíšková,která v tomto domě bydlela do svých 9 let a jmenovala se tenkrát Zvoníková.

Dnes tuto nemovitost vlastní paní Šimečková Jarmila-tedy tohle mám z katastru nemovitostí.Dům je v dobrých rukou,neboť je krásně opravený.Pan Franz Krischke by měl zajisté radost.

Fotečky najdete zde:Zde