Srpen 2012

Restituce udělají z církve největšího majitele půdy. A to té nejlukrativnější.

4. srpna 2012 v 10:31 | Hans
Reaguji tímto na článek na serveru noviky.cz pana Oldřicha Dandy, jelikož jsem se nemohl již zapojit do diskuze pro "veliký zájem diskutujících" "Restituce udělají z církve největšího majitele půdy. A to té nejlukrativnější."


Ukažte mi, jak vypadá církev, stát, nebo obec. Postavím Vás na vrchol kopce a řeknu- podívej, tohle je obec např. Stachovice, nebo Butovice a Vy si představíte, jak tento obrázek obce jde něco vyřizovat na "kraj" nebo "okres". A jak vypadá ten "kraj", nebo "okres", no, asi jsem většinu z Vás teď trošku zaskočil svým filosofováním, ale uvědomme si, že "stát", "církev", "obec", či "kraj" vlastně neexistují..... Je to fikce. Musí tu být fyzická osoba, která má pověření dalších fyzických osob, že může jednat, či rozhodovat za tyto fyzické osoby ve jménu určité instituce, ke které se tito lidé hlásí, nebo ji zastupují.


A tak se můžu zase vším právem ptát já, jestli víte, že "největšími majiteli pozemků jsou především stát, obce a města." Kdo jsou tyto instituce....zase jenom lidé. Kdo s těmito pozemky hospodaří...zase jenom lidé, neboli fyzické osoby.


I když se považuji za občana města Studénky, myslíte si, že když se postavím na místní náměstí, mohu taky říci:"Tato půda, na které stojím patří mi, jelikož jsem občan města studénky". Asi stěží. Ta půda vpodstatě nepatří nikomu. Je to jenom fikce, že někomu patří. Hraní si se slovíčky. A tak se nemusíme bát. Církev, to jsou taky jenom lidé a tito lidé tuto půdu nevlastní, jenom s ní hospodaří. A jestli si někdo z nás, fyzických osob myslí, že nějakou půdu vlastní.....hihihihihi, musím se jenom zasmát. Podívejme se, jak se to dělá- pro veřejný zájem o tu půdu klidně může přijít. A kdyby se na hlavu stavěl, nic s tím nenadělá a spousta tzv. Fyzických osob mu to bude ještě přát. Tzv. "dobře mu tak".


Může se stát, že mě, jako fyzické osobě bude upřen vstup na nějaký pozemek, či místo, které bude vlastnit církev, ale to se běžně děje i na státních a obecních pozemcích. O armádě se raději nebudu zmiňovat. A nikoho ani nenapadne se nad tím pozastavovat- kdo že to je, že mi zakazuje vstup na tuto půdu.


A proto mohu tomuto člověku, co se tak pohoršuje nad tím, že by se církve měly samy financovat a stát by jim měl přestat vyplácet jistě nemalou částku ze státního, tedy i mého rozpočtu, aby nedělal zbytečnou paniku.
To, jak je to ošetřeno zákonem a za jakých okolností se to děje je přece věc politiků a zákonodárců. Jsou za to placeni a nemalými částkami ze státních peněz.
A jestli je adekvátní ta doba, po kterou se bude církvím ještě ze státního rozpočtu vyplácet mzda nemohu posoudit, jelikož se v tom nevyznám a nemíním se tím hlouběji zabývat.


Ale můžeme se nad tímto problémem zamyslet i z jiného pohledu, třeba Zde: http://www.youtube.com/watch?v=lpkig2c5-vE si můžete poslechnout i jiné názory, jak se na věc dívat od lidí, kteří snad vědí, o čem mluví.
Když najdu ještě nějaké zajímavosti, tak je sem dám.


S pozdravem "Slunce v duši" Hans.