Leden 2013

Bubeník Kevin

27. ledna 2013 v 13:03 | Hans |  Rodina
Můj syn Kevouš (má rád tuto přezdívku) začal chodit na bicí do hudební školy. Jelikož bydlíme v paneláku, přemýšlel jsem, na čem bude jako cvičit. Je nemyslitelné, aby ve 3 patře hrál na klasické bicí- to by se asi sousedi zbláznili. Tak jsem se rozhodl a zakoupil mu bicí sadu "Millenium HD-100", která je jedna z nejlevnějších a proto jsem od ní žádné "zázraky" nečekal. Moje překvapení je ale veliké. To, jak se na tyto bicí hraje je úžasné. Zvuky, kterýma tato sada je vybavena jsou super a taky Hit-hat činel a jeho ovládání bylo pro mě milým překvapením. To, z čeho jsem měl největší strach, tedy Hit-Hat je, jako bych hrál na klasické bicí. Pokud někdo řešíte stejný problém, jako jsem řešil já- neváhejte si tuto sadu elektronických bicích pořídit.První česká škola v Butovicích

26. ledna 2013 v 18:45 | Hans |  Studénka
Milí příznivci starých časů.
Paní Jana Kazíková napsala článek do místního studeneckého zpravodaje o první české škole v Butovicích. Jelikož spolupracujeme spolu již delší dobu, dovolila mi, abych tento článek mohl vystavit na mém blogu. Tak jsem poctěn toto dílko tady vystavit. Najdete jej na této adrese: https://docs.google.com/file/d/0B0CaYh7EUF6qb1IyY0dnTGp3cFU/edit Kde mám těchto skvostů více. Přeji všem, koho tohle téma zajímá příjemné čtení.

Hans.

Jediná realita

25. ledna 2013 v 5:02 | Hans |  Duchovno
Na stránce Bohumila Housera jsem našel krásný citát. Přesně vystihuje realitu.
Vše jsou iluze a Bůh je jediná Realita.

A to, co Vám tu říkám, jsou také iluze.

Volba prezidenta

19. ledna 2013 v 9:38 | Hans |  Média
Karla Schwarzenberga dobře znám a dám za něj ruku do ohně. Obdivuji jeho lidskou zralost, mravní pevnost, vzdělanost, poctivou křesťanskou víru, vědomí odpovědnosti za zemi a zejména spojení noblesy s laskavostí a skromností. Kdosi o něm výstižně řekl, že mluví se stejnou úctou a pozorností s anglickou královnou jako s jakýmkoliv člověkem na ulici. Závidím mu jeho schopnost relaxovat při nudných jednáních a okamžitě reagovat, když to je třeba. Pokud ho někteří budou chtít podpásově špinit poukazy na pana Kalouska a Nečasovu vládu, ať si položí otázku, jak by vypadala vláda a TOP 09, kdyby její negativa nevyvažoval Karel Schwarzenberg a jaká by nastala alternativa, kdyby tato vláda padla. Byl jsem svědkem toho, jak se v mladé generaci, zejména mezi studenty, kolem úmrtí Václava Havla probudila touha pokračovat v tom nejlepším, co si spojujeme s Havlovým jménem - nyní se tato naděje přicházející generace obrací ke Karlu Schwarzenbergovi a k lidem v jeho blízkosti a určitě by neměla být zklamána: je zde veliký mravní potenciál pro budoucnost naší země.
Miloš Zeman převyšuje Václava Klause snad jen smyslem pro humor a vstřícnějším vztahem k Evropě, podobá se mu však svým egomanstvím a "nastandardním" vztahem k Rusku. Byl spolupachatelem opoziční smlouvy, která namísto demokratické soutěže nastolila mocenský kartel kmotrů, dodnes ovládajících politiku.
Mají-li oba rádi bonmoty, jeden bych přidal: jméno Miloš jsme už ve vrcholné politice měli, bylo spojeno s komunistickou stranou, jejímž členem býval i Zeman; jméno Karel rovněž - bylo spojeno s univerzitou a rozkvětem a evropskou vážností naší země. Karla Schwarzenberga podporuji i proto, že v něm vidím pokračování té lepší tradice. Podporuji ho, protože tato společnost potřebuje jako sůl gentlemany v politice; křupanství bylo dost.
Klaus řekl, že mezi kandidáty je Zeman jediný politik. Politici byli však všichni s výjimkou Franze. Ale Schwarzenberg byl mezi nimi jediný státník.
Tomáš Halík
profesor Univerzity Karlovy a farář Akademické farnosti Praha

Toto a jiné věci prof. Halíka si můžete přečíst zde: http://www.halik.cz/aktuality.php a jelikož si nesmírně vážím prof. Halíka, neboť se i uvnitř církve dokázal projevit, jako svobodná bytost, která přemýšlí a má na věci vlastní názory, podporuji jeho iniciativu (jelikož bych to já sám lépe nedokázal formulovat) a dám i já svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi. Slunce v duši přátelé Vám všem, kdo toto čtete.

Duchovní skvosty nevyčíslitelné ceny

7. ledna 2013 v 16:36 | Hans |  Duchovno
Milí přátelé.
Jak jste možná již zjistili, moje aktivity se nepohybují jenom v oblasti časů dávno minulých,
nýbrž i v oblasti duchovní. Jak píšu v mém "osobním profilu": "Jsem budhistický praktik,
schválně nepíšu,že vyznávám budhismus,ale že jej praktikuji,což je veliký rozdíl.Alfa
a Omega mého života je Absolutno-Bůh a k Němu vedoucí učení "Síla Moudrosti".
Namluvil jsem do mp3 duchovní skvosty, které se nalézají v psané podobě na serveru
pro ty, kdo by snad měli zájem si je stáhnout, nahrát do mp3ky a z tohoto se učit.
O všech těchto aktivitách samozřejmě vědí moji přátelé a spolubratři, kteří tyto stránky udělali a mám to od nich povoleno.
Sám dobře vím, jak to pomáhá, že některé věci, jako "Slovo Budhovo" a jiné je třeba číst
vícekrát- i desetkrát za sebou, jak říkával Fráňa Drtikol svým žákům a ne každý má na to pročítání
čas. Ale jezdíme do práce autem, autobusem, nebo vlakem a tam se tyto skvosty mohou v klidu poslouchat, nebo někteří raději upřednostní poslech před četbou (v Bardu Thedol, které se také chystám načíst je dokonce napsáno, že stačí, když to někdo jednou přečte a i když neporozumí, v hodině smrti se mu toto samo vybaví a jelikož je těsně po smrti mysl každého jedince mnohokráte jasnější, než za života, tak porozumí, co má dělat). Tak pro ty z Vás, kteří patříte do této skupinky lidí jsem namluvil tyto skvosty duchovní literatury.
Nejsem žádný profesionál. Já si ty věci začal namlouvat pro své studium a potom jsem si řekl, že by bylo možná dobré, aby i jiní z této mé činnosti měli prospěch, nejen já sám a nabídnul je mým přátelům, kteří dělají tyto dva weby.
Načítal jsem to po nocích, abych měl na to klid, proto se na to nedívejte, jako na umělecké dílo. Je to určeno jen a jen ke studiu těchto duchovních skvostů.
K dnešnímu datu je tam zhruba 42 hodin čistého čtení a pokud mi budou i nadále hvězdy nakloněny, budou tam přibývat další texty.
Příjemné a všem bytostem prospěšné poslouchání přeje Hans.