Červen 2013

Den města Fulneku

23. června 2013 v 16:56 | Hans |  Hudební skvosty
Zažil jsem jeden z nejlepších koncertů v mém životě. Na dni města Fulneku jsem byl svědkem fenomenálního výkonu Radima Hladíka a skupiny Blue Efect. Byl jsem naprosto nadšen jejich skvělým virtuózním hraním. Bojím se, že již nikdy nic lepšího neuslyším. Pár foteček najdete Zde
Hezké prohlížení. Jenom škoda, že nemůžete slyšet to, co jsem slyšel já.

Odpuštění

22. června 2013 v 11:22 | Hans |  Duchovno
Odpuštění...jaký význam má toto slovo a jaký význam mu dáváme my, kteří se potulujeme po tomto světě v zajetí smyslových požitků?

Jelikož svět prožíváme a ne žijeme, je to mnohem důležitější slovo, než si vůbec uvědomujeme.

Všechno, co prožíváme prochází přes naše nitro, tedy nás to jako bytost nějakým způsobem zasahuje aniž si uvědomujeme sílu toho, jak moc nás to všechno, co náma prochází zasahuje.

Proto bychom si měli do nitra pouštět jenom věci čisté,klidem a mírem prozářené.

Když nám někdo ublíží, přichází nejprve pocit ublíženosti, potom většinou hněv a záhy na to pocit toho, že by se měl člověk tomu, co mu tak ublížil nějak pomstít-přece to nenechám jen tak-i když by to měla být třeba jenom pomluva před jinou bytostí.

A tady přichází přátelé ten okamžik, kdy si můžeme ulevit mnohem lépe, než pomstou, nebo litováním sami sebe.

Ten skutek, kterým si můžeme ulevit a dojít klidu a míru celé naší bytosti se nazývá "odpuštění". Je třeba si uvědomit, že já jsem ty a ty jsi já a uvědomit si, že mi přece nikdo neudělal nic, co bych si nezasloužil. Jak to říkal Ježíš na kříži??? "Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí". To se modlil o odpuštění u Boha pro ty, co jej ukřižovali.

Moje babička vždycky říkávala, (aniž by si zřejmě uvědomila, jakou velikou Pravdu vyslovuje), že bez Božího vědomí nám nespadne ani vlas z hlavy.

No a Vesmír se chová tak, že mi jenom vrací to, co vyzařuji, či co dělám. Je to zákon "Oko za oko, zub za zub", takže bychom si měli v tomto bodě uvědomit, že dostáváme jenom to, co kolem sebe rozséváme, nebo jsme v minulosti v tomto, či jiných životech rozsévali.
A zde v tomto bodě pozor na ježíšova slova- slova miláčka nazaretského: "nepřišel jsem starý zákon zrušit, ale naplnit".
Jak to myslel? Přece naplnit jej láskou, změnit smýšlení a tím ten zákon zvrátit ve svůj prospěch.

Pak je ten akt odpuštění mnohem jednodušší, než si myslíme.

V bytosti, která mi ublížila "bydlí" "TO"- Nejvyšší- stejné, nebo stejný, jako TEN, co "bydlí" ve mně, proto ta slova: "já jsem ty a ty jsi já". To, co mi tzv. "ublížilo" bylo ego toho člověka. "TO" je neschopno ublížit čemukoliv, protože ONO ví, že nic, než JÁ, tedy ONO neexistuje a že by tedy ubližovalo vlastně samo sobě.
Zde znovu pozor na ježíšův výrok: "Já a Otec jedno jsme", či "Já jsem Alfa a Omega". On nemluvil o Ježíši, či Jošuovi, jak jej lidé nazývali, ale o tom Velikém, Nejvyšším, nepojmenovatelném, co sídlí ve všem a tedy i v každém z nás.

Odpuštění= úleva. Vnitřní úleva. Pocit klidu MUSÍ přijít, jinak to nebylo to pravé odpuštění. Pokud totiž přetrvává pocit ukřivděnosti, či zášti, nebyl akt odpuštění pravdivý. "POZOR", veliký pozor na tuto "samokontrolku" toho, jestli bylo odpuštěno, či nebylo. Jasně, až příliš jasně nám dává najevo, jestli naše odpuštění bylo pravé, či nikoliv.

A pokud přijde ten vnitřní pocit klidu a míru- přátelé, budete šťastní, naprosto spokojeni a šťastni. A už jenom pro tento pocit štěstí a klidu se oplatí (i kdyby počátek toho byl sobecký,jelikož to děláme mylně se domnívaje sami pro sebe,tedy pro své ego) odpustit.

Přátelé, naše mysl nás činí buď šťastnou, nebo nešťastnou. Proto si do ni (tedy do mysli) nechávejme vstupovat jenom věci čisté.

Proto odpouštějme, odpouštějme a zase odpouštějme.

Poté, když přijde odpuštění, přijde pocit štěstí, a zároveň s tím vším i pocit toho "buď vůle Tvá".

Amen.

Vegetariánství

9. června 2013 v 19:38 | Hans |  Úvahy
Tohle pojednání tady píšu ne proto, abych se chlubil, jak jsem, nebo jsme dobří s manželkou, že nejíme maso, protože to je zase jenom projev ega, ale proto, že chci ukázat, jak jsou lidi ohlupováni a jak jim vymývají mozky již ve škole.

K osvícení, či nirváně vám nejezení masa nepomůže, ale pokud nejíte maso, pomáhá to v tom, že přestanete být tolik agresivní.Prostě se zklidníte. A to je blahodárné k další cestě, pomáhá to při meditaci, atd. V tom měl Eda Tomáš pravdu.

Podotýkám, že maso jsem přestal jíst proto, že jsem měl dosti velké bolesti kloubů a něco mi vnitřně říkalo, abych to maso nejedl. Ostatně jsem to krásně popsal zde: Zdraví

2.9.2008 jsem přestal jíst maso.Jím jenom ryby a šťávy a polévky z masa.Jsem zvědavý,co to s mým tělem udělá.Žehnám svénu tělu,aby tato činnost byla jenom ku prospěchu mého těla.

12.9.2008-nemám žádné bolesti v kotníku-je to super.

20.10.2008-Stále se cítím fit a navíc nemám v sobě agresivitu.

26.11.2008-Jde to skvěle,začínám mít pocit,že bych měl přestat jíst i vývary z masa....

1.2.2009-Nejím ani vývary a je mi skvěle

2.9.2009-Cítím se naprosto úžasně a maso mi ne,že nechybí,ale vůbec na něj nemám chuť.

9.1.2010-Nejím maso???Ani jsem si toho nevšimnul.Je to tak přirozené......

29.9.2011-No comment-bez masa se dá žít a skvěle žít!!!!

1.1.2012-Přestal jsem jíst ryby....ten masakr při jejich výrobě se mi nelíbí.

10.12.2012Žiju-hihihihihi jo a je mi fajn.

Březen 2013- stále jasněji si uvědomuji, že je to jedno, jestli to maso jím, nebo jej nejím. Když jej nejím, je to jenom projev mého ega. Ale já ho nejím kvůli kloubům. Teď nebolí.

Učitelka ve škole dětem ve vyučování říkala, že bez masa se nedá přežít- moje dcera se jenom smála a ona na to- proč se jako směje. Kati(moje dcera)řekla, že to nic, jen tak, ona(Kati) ví, že již 5 let i s manželkou maso nejíme- už by jsme podle té "chytré" učitelky měli být dávno po smrti. No, zatím oba dva žijeme a klidně chodíme ještě do práce. Hm...."kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?"

Co to jenom učí naše děti ve škole? Jak je vůbec možné, že si tohle dovolí učitelka učit??? Tenhle nesmysl. Kdyby o tom nemluvila, udělá lépe. Takto další generaci lže. Jestli lže vědomě, nebo z nevědomosti, to nevím.

Když by tohle řekla tato učitelka mimo vyučování, jde pouze o její osobní názor a ten může mít, i když je zcestný a pravda je něco úplně jiného. Ale ve vyučování by se měla těchto prohlášení vzdát a učit jenom to, co má v osnovách. A jestli je toto napsané ve vyučovacích osnovách....pak vědomě lže stát svým občanům. A tohle by mělo být trestné a měli by se za tohle odpovídat ti, co ty osnovy vytvořili.

A ještě jednu věc vám povím. Jestli si někdo myslí (jak tomu asi je, protože když někomu řekneme, že maso nejíme, tak si nás "sjede pohledem od vrchu dolů"), že nejezením masa se hubne, je to omyl. Zhubnout můžete jenom tím, že budete držet půst, nebo omezíte přísun potravy. Já osobně jsem toho zářným příkladem. Jsem pořád "kus chlapa".