Listopad 2013

Mája, neboli přelud

24. listopadu 2013 v 17:43 | Hans |  Úvahy
Vítám Vás přátelé milí.
Dnes mi přišly pod ruku fotky raketoplánu (tuším, že Columbia) a kosmické stanice ISS. Jak krásně na těchto snímcích je vidět, jak nás naše smysly klamou.... Je zde jasně vidět, že i když je na půlce zeměkoule tzv. "den", je kolem nás a nad naší atmosférou vlastně tma. To jenom naše atmosféra svítí, když do ní proniknou paprsky slunce. Ó, jaký přelud je den....Dalším takovým přeludem je tíha,neboli váha věcí- tam "nahoře"(píšu nahoře v uvozovkách, protože tam je jedno, kde je nahoře a kde dole) je všechno stejně lehké- neváží to nic, klidně uzvednete několik tun, jako pírko.a takový přelud jsou všechny věci kolem nás. Nic není takové, jaké se nám zdá být. Tak pozor přátelé, to co vidíte na "vlastní oči" nemusí být takové, jaké ve skutečnosti je. To věděli naši předkové z východu již před tisíciletími.
Snímky jsem přidal ze zdroje: http://memolition.com/2013/11/23/iss-scrapbook-14-pictures/Zde vidíte tu tmu, o které jsem výše psal. Taková se rozprostírá v celém vesmíru.


ISS s rozprostřenými solárními panely nad planetou Země.


Vlevo je zeměkoule.


Ten teňoučký sytě modrý pruh je naše atmosféra.


ISS se "zachyceným" raketoplánem Columbia a pod nima je naše Země.....jenom mě teď napadlo- odkud je tato fotka pořízená, když raketoplán je zachycen stanicí ISS???? Kurňa, je to nějaké podivné, nemyslíte si?Jak se sluneční paprsky odrážejí od solárních panelů stanice ISS.


Oprava nějaké závady na vnějším plášti ISS.

Moje zkušenosti

21. listopadu 2013 v 16:24 | Hans |  Přáníčka a poděkování
Nedá mi to, abych se nepodělil se svými zkušenostmi v oblasti nakupování na internetu. Zhruba před rokem jsem pro mého syna koupil u Německé firmy Thomann bicí "Millenium HD-100 E-Drum Set". ZDE je link na ty bicí a zároveň tohoto využívám k tomu, abych této firmě udělal náležitou reklamu.Byl jsem mile překvapen jejich vstřícností a rychlostí, s jakou mi tyto bicí přišly až domů. Nicméně, nyní přestal fungovat jeden činel. Evidentně to byla chyba jackové samice, která se dá spravit, ale jelikož bicí jsou ještě v záruce, psal jsem email na firmu, kde jsem bicí zakoupil, jak mám postupovat. Bylo mi sděleno, že mi pošlou zdarma jiný činelový pad a starý(nefunkční), že si mohu ponechat. Nic nemusím nikde posílat. Jenom se ujistili, že adresa, na kterou posílali bicí souhlasí s tou, na kterou mají poslat nový pad. A opravdu- přišel mi nový pad a já neplatil ani za poštovné (doručovala to jedna s rychlých doručovacích firem).

Proč tohle píšu? Kdyby se to stalo v České republice, zcela jistě by se mě snažila dotyčná firma přesvědčit, že jsem si to zavinil sám a další průtahy, jenom, aby mi nemuseli uznat záruku.

Zde vidíte názorně, jak to funguje v Německu. Babka Trudka to říkala vdycky naprosto jasně: Co je Německé, to je dobré. Já s ní naprosto souhlasím.

Zde jsou stránky firmy THOMANN.

Koncert bubeníků

5. listopadu 2013 v 5:07 | Hans |  Hudební skvosty
Bubeníci, ze soukromé školičky Musicale ze Studénky, mezi kterýma byl i můj syn Kevin se zůčastnili koncertu bubeníků ZUŠ v Ostravě. Bylo to moc hezké a přínosné. Kdysi, když jsem já osobně hrával, byl problém sehnat dobrého bubeníka a dnes....je jich tolik a tak dobrých....Fotečky najdete ZDE.