Prosinec 2014

Další vzpomínky

21. prosince 2014 v 12:39 | Hans |  Rodina
Milá rodinko.
V létě jsem byl u tety Růženky na Ostravici a řeč se opět stočila na dávno minulé časy a teta vytáhla dvě fotečky z archivu, které jsem dosud nikdy neviděl. Na jedné je rodinná sešlost- ZDE a na druhé nějaká oslava, asi narozeniny moji pratety Františky- ZDE. Na té oslavě je úplně vlevo bratr moji babičky Kristýny Hrstkové(roz. Sekyrové) František Sekyra, kterému moje mamka říkala vždycky tatíček- proč? No proto, že to byl její kmotr a kmotrovi se na Bečvě říkávalo tatíček a kmotřičce matička.
Tohle vysvětlení jsem dostal teprve dnes, kdy píšu tento článek, neboť mi to vždycky "vrtalo v hlavě", ale jak to už v životě bývá, nikdy jsem se na to nezeptal.

Jméno František bylo v naší rodině dosti hodně používané.
Můj první strýc (z rodiny Hrstkovy)- babiččin a dědečkův zemřelý syn se jmenoval František, babiččina sestra se jmenovala Františka a bratr babičky (tatíček) byl taky František. A mimo jiné, bratr dědečkův (již zesnulý "strýček z prostřední", jak jsme mu doma říkali) byl taky František.
No, bylo v naší rodině nějak "přefrantiškováno".

Milí moji sourozenci, bratranci a sestřenky. Z toho, co jsem napsal vyplývá jedno- jestli se chcete ještě na něco zeptat svých rodičů- tak dělejte. Někteří už se nemáte koho zeptat a ti druzí mají nejvyšší čas se ještě ptát, dokud ještě někdo z těchto "našich milovaných" je naživu.

A na ty, kdo ještě žijí a mají nám co říci bych měl taky prosbu- dokud můžete, sdělujte, co máte na srdci, abychom jednou měli na vás hezké vzpomínání.