Březen 2015


USB Falsh disk- "Zabiják".

16. března 2015 v 17:45 | Hans
Zdravím čtenáře mého blogu.
Dnes jsem si přečetl jeden článek na serveru zive.cz autora Karla Javůrka.
Jedná se o flash disk zabiják.

Nebezpečné viry můžeme stáhnout nejen z internetu, ale také dostat z externích zařízení připojených třeba přes USB port. A právě na podobné nebezpečí chce trochu extrémním zařízením upozornit "Dark Purple" z webu kukuruku.co, který vytvořil vražedný flash disk.
Základní pravidlo zní, pokud vidíte neznámý flash disk, nedávejte ho do USB portu vlastního počítače nebo notebooku. Může si velmi snadno zavirovat systém, případně nainstalovat sledovací programy. Lidé ale tento postup nedodržují a tak přišel nápad na speciální flash disk, který dokáže po připojení kompletně zničit elektroniku zařízení.
Jak je vidět z obrázků, i když to vypadá jako obyčejný flash disk, jedná se o speciální zařízení, které obsahuje kondenzátory a elektronika po nabití na -110 V obrátí směr a pustí vysoké napětí přímo do USB portu. Kvůli tomu dojde k nenávratnému poškození elektroniky nejen samotného USB portu, ale i dalších částí na základní desce a pravděpodobně i některých přímo zapojených komponentů.
Tvůrce neprozradil konkrétní návrh, ale plánuje, že by "zabijácký" flash disk prodával. Dle komentářů to vypadá, že by o takové zařízení byl velký zájem, takže se do budoucna raději vyhněte použití cizích a neznámých flash disků.
Zdroj:www.zive.cz

Nechápu, k čemu a proč chce někdo toto "monstrum" vyrábět. Pochopitelné by bylo, kdyby chtěl někdo ostatním pomoci, ale takto jim pomůže akorát tak odlehčit peněženku.

Začetl jsem se

6. března 2015 v 17:11 | Hans |  Média
Milí přátelé mého blogu.
Opět jsem tak nějak z nitra donucen (neboť když nemám vnitřní pobídku, tak nepíši) napsat, co mě zaujalo v poslední době.
Jsou to knihy mého kamaráda Tondy Šlechty "7 pádů smrti" a "Pod zemí". Tyto povídkové knihy mě dostaly, neboť Tonda je můj vrstevník a tak když vzpomíná, tak je to, jako bych se já sám vrátil do doby, kdy jsem byl ještě klukem, nebo do doby, kdy jsem nastupoval po vyučení do práce. Píše tak poutavě, že bych jej srovnal snad s Eduardem Petiškou.
Když jsem se začetl, už jsem se nemohl odtrhnout od jeho dvou knížek. Tak krásně vypráví své příběhy.
Jistě si najdete na internetu tyto knihy sami, nemusím tady ani dávat na ně odkazy, jenom snad, aby nedošlo k mýlce zde umístím fotečky, jako upoutávku.
Najdete je jak v e-podobě, tak i v psané, tedy knižní.
Kdo rádi vzpomínáte, tak si je kupte. Stojí to za to.